התקשרו עכשיו לשיחת ייעוץ חינם!  0515533400

“רגולציה ופתיחת חשבון בנק בחו”ל: עדכונים לשנת 2024”


Blog Post


“רגולציה ופתיחת חשבון בנק בחו”ל: עדכונים לשנת 2024”

הקדמה: יצירת הבנה כללית של אתגר הרגולציה של התביעה לפתיחת חשבון בנק בחו”ל

השנים האחרונות מציינות שינוי דרמטי באופן שבו המערכת הפיננסית העולמית מתפיס את פתיחת חשבונות בנק בחו”ל. התביעה המתרחשת לא מדובר רק בתהליך של קידום צמיחה ונצילת הזדמנויות שו”ח. היא התפתחה לעסק שמסובך ובעבודה מרובה צדדי טיפול, מרכזים רגולציה, ביקורת פנימית וסיכונים.

פתיחת חשבון בנק בחו”ל גורסת לחו”לגים חריפה. עם מחמירת הדרישות של רגולטורים בכל העולם, מערכות משפטיות מחמידות נופקות מפקדות יותר חמרות של מאמצי הכניעה. יחד עם זאת, עסקים ופרטים מנסים למצוא דרכים עומדות ברגולציה להכניס את השוק הבינלאומי, שמאפשר גישה להזדמנויות חדשות וצמיחה במשק.

אילו רגולציות משפיעות על פתיחת חשבון בנק בחו”ל בשנת 2024

פתיחת חשבון בנק בחו”ל משתנה באופן מחזיק בעקבות שינויים מהותיים בסביבה הרגולטורית של הבנקאות בכל העולם. אחד היבטים החשובים ביותר שמתפקד בעניין זה הוא קו מאמץ ה-RIC (Regulatory Investment Compliance), אשר מקובל בנקים נבדקים מספקים רגולטוריים.

רגולציה של השוק הפיננסי הבינלאומי המוחמר על ידי בנקים ובנקאות אחראיים מאוד וטומנים בחובה הכרחית להגדיל חובות הגילוי החשבונאי. ברחבי העולם, מדינות רבות חוקקות חוקים החמירים את הדרישות מהנבדקים שלהם בתחום הכרה שלו, התנהלות שומרנית, ונהלים מוחמרים של הסכם.

משמעותי במיוחד הנושא מחמיר בייחוד על טכנולוגיה, שמתקיים גם שינוי שלמים בעקבות רעידות מהפכניות. רוב נראה להיות סדרות לתוכנות טכנולוגיות החדשות שיואחונות את העיין אקטיב, שמטרתו להכניס את הרגולציה ולהתמקד בהכנסה של השחקנים העיקריים בתחום.

שינוי האקלים משפטי ורגולטורי לגבי חשבונות בנק בחו”ל

בשנים האחרונות הראינו שינויים משמעותיים בנוגע לפתיחת חשבונות בנק בחו”ל. סביבה משפטית ורגולטורית חדשה מתהדרת ומשפיעה על תהליך הפתיחה והניהול של חשבונות בנק במדינות מחוץ לישראל. מספר שינויים משפטיים, הן ברמה הבינלאומית והן ברמה המקומית, מעצימים את התחרות בין הבנקים, מגבירים את דרישות השקיפות והשליטה, ומעלים את קו התחתון של מה שמקובל למתחיל.

הבנקים, המונעים על ידי רגולציה מחמירה ונדונים לקנסות כבדים במקרה של הפרה, החמירו בהתאם את המדיניות שלהם. בפועל, הראשים המנהלים של הבנקים מתמקדים בנקוטת שיווי משקל שבין צורך להמשיך ולהתפתח, לבין צורך לשמור על תחרותיות ולהמשיך לגייס לקוחות חדשים, מצד שני.

עיון עמוק בחובות הפניקס של הפתיחה של חשבונות בנק בחו”ל

בתקופה האחרונה, טרם פתיחת חשבון בנק בחו”ל, מתבצע בדיקה של הפניקס (Customer Due Diligence) האמיתי של הלקוח. מגמה זו התרחבה לאור הרגולציה הגבוהה, והיא לא מתגמלת. הבנקים כבר לא מסתפקים במידע נתון באתר האינטרנט של החברה, אלא גם מחפשים מידע שנוגע למדיניות יתרה של החברה, החובות שלה, סוג הפעילות שהיא מבצעת, ההיסטוריה שלה והרגולציה שבה היא פעילה.

חברות שיוצאות לסחור עם מדינות עם סיכון של שחיתות, או שמפעילות מסחר עם חברות במדינה כזו, עשויות להיות קרובות לחשודות בהלבנת הון או בחמירת מעמדות מס. אנחנו נראים את המגמה המשתמשת לכהון את הבנקים לביצוע בדיקות הפניקס המרובות בהן, בשילוב עם הסטנדרטים של KYC (לכיר את לקוחך) שקובעים עונשים צנועים.

Image 1

סעיף ה’: השפעת מדיניות ה-KYC (לכיר את לקוחך) וה-AML (מניעת הלבנת הון) על פרקטיקת הבנקים בכל הנוגע לחשבונות בנק חדשים

מדיניות ה-KYC (לכיר את לקוחך) בייחוד, היא עקרונית בתהליך פתיחת חשבון בנקים חדשים בחו”ל. הבנקים מחוייבים לזהות את הלקוחות שלהם, להבין את טבע הפעילות שלהם ולבדוק תשוקותיהם למען שימור השקיפות והמרדיפות המשפטית. מצד שני, מדיניות ה-AML (מניעת הלבנת הון) מקנה לבנקים חובת הבדיקה לגבי מקור הכספים של הלקוח, במטרה למנוע הלבנת הון ומימון טרור.

יישום המדיניות חייב אישור תעודת זהות, תעודת תרומה ומסמכים שלישיים נוספים. אם הפרטים אינם מוסכמים או שיש סימנים לחשדות בהלבנת הון, הבנק יחסום את התהליך. כעת, הבנקים משתמשים בטכנולוגיות מבוססות AI כדי לשפר את יעילות התהליך ולזהות תנהלים חשודים.

סעיף ו’: הדרכים שבהן הטכנולוגיה משפיעה על הרגולציה ופתיחת חשבונות בנק בחו”ל

הרמה החדשה של טכנולוגיה שזמינה לנו היום, משפיעה באופן משמעותי על פתיחת חשבונות בנק בחו”ל. בנקים מתחילים להתחלף מניהול ידני לחלוטין של מדיניות ה-KYC למערכות אוטומטיות המבצעות את הבדיקות במהירות אפשרית. כמו כן, בנקים משנים את השיטות שלהם באופן מתמיד לשמירה על ההתאמה לדינים ולחוקים המתעדכנים באופן תדיר.

אחת הטכנולוגיות המובילות באימות לקוחות היום היא בינה מלאכותית (AI). כמובן, עם התפשטות הטכנולוגיה יוצמו תעלומות חדשות של רגולציה. אפליקציות חדשות של AI, כמו האם אפשר תמיד לסמוך על המידע שהן מייצרות, צריך להתייחס להן ברגולציה הבנקאית.

במהלך השנים האחרונות, התודעה למיישום טכנולוגיות AI בהתאמה ל-Robo-Advisors ואלגוריתמים של למידת מכונה בשוק המניות גם הולכת וגוברת. כן, בזמן שהטכנולוגיה משפרת את היעילות של הבנקים, היא גם מצריכה חשיבה חדשה במהות הרגולציה והבקרה.

גזרת הפוליטיקה והכלכלה של פתיחת חשבונות בנק בחו”ל

בעידן המודרני, פתיחת חשבון בנק בחו”ל היא לא רק עניין של פשטות ונוחות, אלא היא גם תלויה במגבלות ובדלפקים משמעותיים. המגבלות אולי מגיעות מהגזרה הפיליטית והכלכלית של המדינה בה ברצוננו לפתוח חשבון. כל מדינה, יש לה את חוקיה, מערכת כלכלתה ואת המגבלות שלה, אשר משפיעות באופן ישיר על האפשרות לפתיחת חשבון.

מדיניות גבייה והשפעתה על היכולת לפתוח חשבונות בנק בחו”ל

במקביל, יש לנו את מדיניות הגבייה של המדינה שבה אנחנו חיים. ביישוב, מדינית הגבייה משפיעה על קלות הפתיחה של חשבונות בנקות בחו”ל, במיוחד במקרים של אחריות משותפת לחובות, חובות זוגיים או חובות פרטיים שנכנסים לחלק שהוא שלעצמם. בהנחה שכאשר מספקים ייעוץ בנושא זה יש לקחת בחשבון את גבולים אלו.

בחו”ל, החוקים מחייבים בדיקות נרחבות לטובת מניעת הלבנת הון ומימון טרור. קיימת הפרשה בין הדרישות לפי החוקים האמריקאיים ואלה של מדינות אחרות, כמו שוויץ, שאינן תואמות לחלוטין את הדרישות האמריקאיות. כלומר, קיימת טנסיה בין המשא ומתן הגלובלי בנושא הלבנת הון לכלכלה המרקטית הפנימית של מדינות מסוימות.

כאחד שרוצה לפתוח חשבון בנקות בחו”ל, צריך להתאים את עצמו למערך החוקים והדרישות של הבנק החדש. זו לא משימה פשוטה. כך שהמגבלות והאתגרים הפוטנציאליים שעשויים להוביל לעיכובים או לחסימות, חייבים להיות מובנים ומתוכננים. הכנה מראש תכולל הכרה עם החוקים וההגבלות המינימליות וגם איתור דרכים פשוטות שי אפשרו למעשה לפתוח, לנהל ולשמור על חשבון בנק בחו”ל בצורה התקנית ביותר.

Image 2

האתגרים והגבלות הפוטנציאליים בפתיחת חשבונות בנק בחו”ל

פתיחת חשבון בנק בחו”ל מציגה מגוון רחב של אתגרים וגבלות, שעשויים להביא לעיכובים, בעיות או אף לחסימות בתהליך. הבנת אותם חיונית למרגע שבו מתעורר הצורך להקמת חשבון בנק כזה.

האתגר הראשון בדרך אל פתיחת חשבון, והתמודדות עימו, הוא הלא הנמיך: הרגולציה הפניקס. מדובר בצרה שמקורה בחובת הבנק לנהל בדיקות מעמיקות אמנה שאף פעמים מסובכות לגבי תקנות, מקור הרכוש, תנהלים אופציונליים ועוד.

קיומן של המשברות השונות גורם לתהליך להאריך והמתין, ומצריך מי שרוצה לפתוח חשבון סבלנות רבה והכנה מוקדמת.

האתגר השני הוא נושא השפעות המדיניות הגלובלית של לכיר את לקוחך (KYC) ומניעת הלבנת הון (AML). גם הם יכולים להאט את תהליך הפתיחה, במיוחד אם אינך מדבר את שפת המדינה שבה אתה רוצה לפתוח את החשבון, או שאינך מתאים לדרישות הבנק או לחוקים המקומיים.

המחסום השלישי הוא המציאות של הבנקים עצמם. מרבית הבנקים בחו”ל כבר לא משאירים את העירונויות שלפעמים היו כל-כך מוכרות למתיישבים החדשים. היום, ובשלב מוקדם יותר מאי-פעם, מחייבים את המנוי להתערבות אישית בתהליך הפתיחה, להתמודד עם תשריטים ושאר דרישות הבנק.

האתגר הרביעי הוא התמריצים העונסים והפיליטיקלים שאליהם נתקעים לקוח הבנק. לבנק יש מגוון של תפקידים שהוא מבצע, והרבה זמן שוקע בהתמודדות עם התמריצים ושידרוג המערכת המנהלת של הבנק.

לסיכום, יש הרבה אתגרים וגבלות שגורמות לתהליך של פתיחת חשבון בנק בחו”ל להיות מסובך. למרות שהרגולציה הפניקס והמדיניות הגלובלית של לכיר את לקוחך ומניעת הלבנת הון מציבות אתגר כבד, הבחינה המעשית בתהליך זה מכתיבה גם שימוש בטכנולוגיה, סבלנות והכנה טובה.

Image 3

סעיף י’: תגובה והמסקנות: בסיום מסלול חשיבה זה בנושא פתיחת חשבון בנק בחו”ל, נמשיך להתמודד עם אתגרים שונים מהאקלים המשפטי, הרגולטורי והבנקאי. זהו תהליך שמשפיע על מוסדות כספיים, פרטיים ועסקים רבים שמחפשים להתנהל בגלובליזציה הכלכלית.

היכולת להבין ולנהל בצורה יעילה את דיני הרגולציה המקומיים והבינלאומיים, הטכנולוגיה והאיומים הפוטנציאליים המשפיעים על פתיחת חשבון בנק בחו”ל, יכולה לסייע בהסרת חסימות והקלה במילוי הדרישות של הבנק.

גם אם התהליך בהכרח מורכב ותלוי במספר גורמים, המתקן הכלים שנותנים במאמר זה יכול לשמש את הלקוחות כמדריך שיסייע להם בניתוב דרכם דרך האתגרים, בניהול הסיכונים ובהקלה על התהליך.

חשוב לציין שמדובר בתהליך שמשתנה ומתפתח, ולכן ההבנה העמוקה והמעודכנת של המסגרת המשפטית והרגולטורית היא מרכיב חיוני להצלחה בתהליך של פתיחת חשבון בנק בחו”ל.

לבסוף, תהליך פתיחת חשבון בנק בחו”ל הוא אתגר, אך עם הכלים והמדע הנכונים, הסיכוי שתהיה לכם חוויה חיובית ומוצלחת משתפר רבות.

© 2023 My Blog


“רגולציה ופתיחת חשבון בנק בחו”ל: עדכונים לשנת 2024”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

צלצלו עכשיו 0515533400